Dla HR Managers

Ocena osobowości kandydata lub pracownika poprzez grę. W czym  jesteśmy dobrzy.

ReQiu® Personality to narzędzie do oceny osobowości w formie gry komputerowej on-line, które pozwala na uzyskanie najwyższej jakości wniosków o przebadanych osobach. ReQiu® Personality stanowi alternatywę dla kwestionariuszy, która sprawdza się w procesach rekrutacji, jak i procesach oceny obecnych pracowników. 

Osoby przechodzące proces oceny odwiedzają wirtualne biuro, w którym mają odbyć swój „dzień próbny”. Podczas rozgrywki gracz może swobodnie poruszać się po biurze, wchodzić w interakcje z postaciami, odwiedzać różne działy i wykonywać zadania.

Identyfikacja oraz pomiar cech odbywa się na podstawie pomiaru kilkunastu tysięcy punktów pomiarowych, dostarczających danych dla algorytmów statystycznych oraz klasyfikatorów. Wnioskowanie o profilu psychologicznym kandydata oparte jest o jego zachowanie w środowisku gry, co pozwala na uzyskanie wiarygodnych i rzetelnych wniosków. 

Model ReQiu® Personality opiera się na ponad 30 letnim dorobku klasycznych badań psychologicznych. Na różnych etapach procesu tworzenia narzędzia przeprowadzono ponad 14 badań, zarówno w laboratorium jak i Internetowo, w których przebadano łącznie ponad 2000 osób.

Oprócz informacji o ocenianych osobach, ReQiu® Personality pozwala na wzbudzenie zaangażowania, budzi pozytywne emocje i obniża stres w procesie oceny. Wykorzystanie nowoczesnej formy to nie tylko gwarancja rzetelnych wyników, ale również większe zaangażowanie w proces oceny – zwłaszcza wśród osób z pokoleń Y i Z.

Print Friendly, PDF & Email